Społeczny program wydarzeń ETZT 2019

PONIEDZIAŁEK, 16.09, g. 14:00:

"Stop mordowaniu ludzi na ulicach Lublina" - akcja przed Ratuszem na rzecz poprawy bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego w Lublinie. W naszym mieście w 2018 roku na ulicach zginęło 13 osób w wypadkach drogowych. To najliczniejsza liczba ofiar w przeciągu ostatnich lat. Na liczbę przejechanych kilometrów to w Polsce ginie najwięcej osób w UE. Chcemy upamiętnić ofiary wypadków drogowych w Lublinie i zwrócić uwagę na potrzebę zwiększenia bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Dość śmierci na drogach! Według raportu Europejskiej Rady Bezpieczeństw Transportu to kierowcy ponoszą największą odpowiedzialność za śmierć pieszych w wypadkach drogowych - główną przyczyną jest nadmierna prędkość. Naszym celem powinno być zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych - do takiej wizji starają się dotrzeć niektóre polskie miasta, np. Jaworzno. Lublin potrzebuje poprawy infrastruktury drogowej by wymuszała na kierowcach obniżenie prędkości jazdy.

WTOREK, 17.09, g. 16:00:

Foto-akcja na pl. Litewskim promująca rozwój tras rowerowych w Lublinie Zapraszamy mieszkańców Lublina do aktywnego poparcia akcji na rzecz rozszerzenia siecie komunikacyjnych tras rowerowych w Lublinie. Wasz głos i wizerunek wykorzystamy do tego by przekonać władze miasta do realizacji strategicznych miejskich dokumentów rowerowych.

ŚRODA, 18.09, g. 7:00:

Rowerowe śniadania na Moście Kultury - akcja "Dziękuję, że jeździsz rowerem!" Sztandarowe wydarzenie lubelskiego środowiska rowerowego - poranne śniadania dla wszystkich, którzy rowerem zmierzają rano do pracy, do szkoły. Każda osoba na rowerze otrzyma "ekwiwalent energetyczny" w postaci pakietu śniadaniowego (drożdżówka, napój, owoc, słodycz) oraz niezbędne gadżety rowerowe. Jazda rowerem poprawia nasze zdrowie, rower po prostu się opłaca! Zapraszamy na Most Kultury!

ŚRODA, 18.09, g. 16:00:

Lubelskie Spacery Rowerowe - zwiedzanie Lublina z przewodnikiem inspiracji. start: Plac Wolności Dwugodzinna podróż rowerem po historycznej części miasta. Obowiązują zapisy: tel. 609-602-043

CZWARTEK, 19.09, g. 12:00:

Praktyczne warsztaty bezpiecznej jazdy rowerem w ruchu drogowym dla seniorów. Pl. Litewski Od 8 lat zajmujemy się praktyczną edukacją rowerową w Lublinie. Celem czwartkowych warsztatów jest zachęcenie seniorów i seniorek do codziennego poruszania się rowerem po mieście oraz przekazanie konkretnych umiejętności poprawiających bezpieczeństwo jazdy. Zajęcia będą połączone z mini-warsztatem serwisowania swojego roweru.

NIEDZIELA, 22.09, g. 10:00:

Europejski Dzień bez Samochodu: Przejażdżka rowerowa na pożegnanie lata - start: Most Kultury Zapraszamy serdecznie na Przejażdżkę rowerową na pożegnanie wakacji, w niedzielę 22 września - pojedziemy do Nadwieprzańskiego Parku Krajobrazowego i do Łęcznej. Link do przebiegu trasy (dystans ok. 65 km): Przejażdżka będzie odbywać się rekreacyjnym tempem, dostosowanym do każdego z uczestników wyjazdu, poruszamy się po nawierzchniach mieszanych. Trasa rowerowa pokieruje nas w przyrodniczo cenne miejsca Lubelszczyzny, które planujemy lepiej poznać -przewidziane są w tych punktach przystanki. Należy wziąć ze sobą prowiant na wyjazd - coś do picia i coś na ząb, oraz zestaw do serwisowania roweru. W czasie przerwy przeprowadzimy konkurs wiedzy ogólnej o rowerach i przepisach ruchu drogowego z drobnymi nagrodami rzeczowymi. Ogłoszenie wyników Lubelskiej Ankiety Rowerowej. W czasie obchodów ETZT podamy zestawienie wyników odpowiedzi Lubelskiej Ankiety Rowerowej, w której wzięło udział aż 1100 osób! Dane mówią o tym jak wygląda obecnie jakość poruszania się rowerem po Lublinie. Cała prawda o tym jak dzisiaj wygląda ruch rowerowy w naszym mieście, z perspektywy użytkownika.
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2015 - 2021  TDNiCz - Paweł Cal.